top of page

Zacznij od Spaceru

Najprostszy, najbezpieczniejszy sposób na rozpoczęcie przygody z aktywnością!

Hejooo!


Miło mi Was widzieć w 2021 roku! W sumie to Was nie widzę… Ale i tak mi miło

Jako że, rok ubiegły obfitował w mnóstwo nieprzyjemnych dla Nas wydarzeń mam szczerą nadzieję że, ten nadchodzący będzie dla Nas łaskawszy (bo chyba gorzej już być nie może?).

W latach poprzednich w tym czasie najprawdopodobniej rozpoczynałeś/łaś realizację swoich noworocznych postanowień a, co robisz dzisiaj !? hmmmm?

W swoich planach noworocznych bardzo często wymieniamy zmiany dotyczące sylwetki, sprawności czy zdrowia. Pojawiają się też takie dotyczące finansów, podróży, inwestycji, założenia rodziny itd.

Jak się zapewne domyślacie ja specjalizuje się w tej pierwszej grupie. Zakładając że, w Twoich celach znalazły się te związane z poprawą sylwetki to mamy problem… Siłownie zamknięte, baseny zamknięte, stoki zamknięte. Ale zaraz, zaraz… Czy to faktycznie problem?

Ograniczono Nam tylko dostęp do narzędzi ale, wciąż są inne możliwości. Od czego zatem zacząć? Jaki wykonać pierwszy krok w drodze do zdrowia?

To bardzo proste! - Idź na spacer.

Ja nie żartuję. Wiedziałeś że, takie organizację jak WHO stworzyły zalecenie co do średniej dziennej ilości kroków jaką należy wykonywać ?!

Tak, mamy wytyczne co do spożycia wody, warzyw, owoców, ograniczenia cukrów, ale także KROKÓW. Według powyższych wytycznych jest to od 6 do 8 tysięcy dla osoby zdrowej. Czy to dużo?

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym chodzimy coraz mniej. Większość z Nas wykonuje dziennie około 2,5tys , co jest wartością zdecydowanie niepokojącą.

Spacer wpływa bardzo korzystnie na Nasz aparat ruchu, zmniejsza ryzyko otyłości i bardzo wielu tzw. chorób cywilizacyjnych. Według badań osoby które, wiele spacerują (tj. 8tys kroków dziennie) mają aż o 51% mniejsze ryzyko wczesnej śmierci w stosunku do tych którzy unikają marszy!

Przekonałem Cię? Jeśli tak, to zapraszam serdecznie do dołączenia do Naszej grupy spacerowej, która rusza już w tą sobotę!


Więcej informacji w linku poniżej:


https://www.facebook.com/groups/265972618279796


Tak więc nie zwlekaj!

15 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page